![](https://tinlab.hu/wp-content/uploads/2025/01/tarsberlet_8.jpg)
2025. január 28-tól elérhető a „Társbérlet – Beszélgetések a társadalmi innovációról” sorozatunk nyolcadik része. Az adásban a jelent és jövőt meghatározó matematikai gondolkodással és problémamegoldással foglalkoztunk, egy kutatási projekt és egy kísérleti fejlesztési projekt kisiskolásokhoz fűződő eredményei és tapasztalatai alapján.
A műsor vendégei:
- Svraka Bernadett, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar oktatója. Több mint húsz éves pedagógiai gyakorlattal rendelkezik, tanító és gyógypedagógus, elsősorban a matematikai szorongás pszichoszociális és szocioökonómiai tényezőivel foglalkozik, a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium kutatója.
- Miklós Eszter irodalomtörténész és kulturális szakember, a Sixagon társadalmi innovációs stratégiákat kidolgozó és lebonyolító nonprofit szervezet munkatársa, a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium kísérleti fejlesztője (Legyél Te is számkirálynő!)
Az adásból többek között kiderül:
- Milyen tényezők határozzák meg a matematikai teljesítményt? Hogyan befolyásolja a szülői attitűd, a családi háttér a matematikai teljesítményt? Szorongóbbak-e a lányok, ha matematikáról van szó?
- Miért egyedülálló a Diszkalkulia Pedagógiai Vizsgálata tesztsorozat? Mikor és hol használható? Milyen következtetéseket vont le a nemzetközi kutatócsoport a Nature hasábjain közel ezer gyermek eredményeit vizsgálva?
- Milyen különleges kísérleti program valósult meg „Számországban?” Hogyan járul hozzá a 8-10 éves kislányok kompetenciaérzésének megerősítéséhez a TINLAB drámapedagógiai foglalkozássorozata?
- Hogyan reagálnak a gyerekek egy tantermi órától különböző foglalkozásra, milyen skilleket fejleszthet egy hasonló projekt?
A Társbérlet – Beszélgetések a társadalmi innovációról sorozat műsorvezetője Dudok Dávid, szerkesztője Bódai Zsuzsanna. A felvételek a Civil Rádió Szövetség utcai stúdiójában készültek. A podcast hanganyaga elérhető a Cultural Broadcast Archive platformján is.