2024 októberétől újabb hét társadalmi innovátor indítja saját projektjének megvalósítását. A kísérleti fejlesztési projektek koncepciójáról bővebben az alábbi cikkben olvashatnak.
KONFLIKTUSKEZELÉS AZ EGÉSZSÉGÜGYBEN. TRÉNINGPROGRAM EGÉSZSÉGÜGYI SZAKEMBEREK RÉSZÉRE
A projekt keretében egy új konfliktuskezelési tréningmódszert dolgoznak ki egészségügyi szakemberek részére a legaktuálisabb témák köré szerveződve (pl. szervezeti konfliktusok, csapatmunka, digitalizáció, kiégés, munka és a magánélet egyensúlya). A nemzetközi és tudományközi kutatási eredményeken alapuló tréning újdonsága többek között az, hogy több mint 250 egészségügyi közegben megélt, valós konfliktushelyzet feldolgozásán alapul. Ezen túlmenően a képzés során egyedi módszerekkel dolgoznak. Így például nagy szerepet kapnak a konfliktusok során megélt, testesült érzések, élmények és helyzetek, valamint ezek feldolgozása. Tehát a helyzetgyakorlatokon túl különböző téri elemek bevonása, legóépítési feladatok, önigazolási séma-gyakorlatok is megvalósulnak, amelyek segítik a konfliktusok jellegének felismerését, megértését és megoldását is. A képzés új szemlélettel és új eszközökkel segíti az egészségügyi szakemberek konfliktuskezelését, és ezáltal hozzájárul a hatékonyabb csapatmunkához, valamint a betegellátást és a gyógyítók egészségét is pozitívan befolyásolja.
Kapcsolat: Dr. Kuna Ágnes
COGHELP – INTERAKTÍV FEJLESZTŐ ÉS OKTATÓ ESZKÖZ ÉRTELMI FOGYATÉKOSOK SZÁMÁRA
A CogHelp egy interaktív fejlesztő és oktató eszköz, amelyet értelmi fogyatékos személyek számára terveztek, hogy segítsen nekik kognitív képességeik fejlesztésében, ezáltal elősegítve társadalmi integrációjukat és önállóságukat. A projekt célja az, hogy a kirekesztett, több mint 50 000 magyarországi érintett számára hozzáférhető, személyre szabott tanulási lehetőséget biztosítson, moduláris felépítésben. Az eszköz különböző modulokat kínál, amelyek egyaránt fejlesztik a felhasználók mindennapi készségeit, mint például a vizuális felismerést, a pénzkezelést és az életviteli képességeket. A játékos tanulás és az élményalapú visszajelzés biztosítja a folyamatos motivációt, miközben a felhasználók saját ütemükben haladhatnak. A projekt nagy hangsúlyt fektet a piaci validációra, a felhasználói igények alapos kutatására, és a fenntartható üzleti modellre. A jövőbeli tervek között szerepel a pilot program elindítása különböző intézmények bevonásával, valamint a nemzetközi piacra lépés is.
Kapcsolat: Laki Balázs
KOMPETENCIA ALAPÚ TUDÁSHASZNOSÍTÁS A KKV SZEGMENSBEN
A SkillJump avagy a kompetencia alapú tudáshasznosítás a KKV szegmensben projekt a technológia fejlődés és az AI terjedésének várható következményeire nyújt segítséget a vállalatoknak. Az összetett társadalmi problémára adható válaszként egy módszertan, kompetencia tudástérkép és az erre épülő kompetencia market elvét dolgozzák ki, rámutatva és feltérképezve a munkáltatók és munkavállalók rejtett és meglévő készségeit és képességeit, ami segít a projektben való hatékony együttműködésben. A projektfejlesztés keretében egy IT platform jön létre, amin keresztül pontos mérések és adatokat kapnak a képességekről. A létrejövő kompetencia market a szaktudásban érdekelt feleteket köti össze szakmai kompetenciák alapján.
A kidolgozott társadalmi innovációs termék alkalmas lesz, hogy kompetencia alapon kínálhassák a munkaerő közvetítő és kölcsönző cégek az állásokat. A kísérleti projekt segít, hogy munkavégzés kiszámíthatóbbá és hatékonyabbá váljon a megváltozott munkaerő világában is.
Kapcsolat: Tóth Annamária
A kísérleti fejlesztőkról szóló sorozatunk első része ITT elérhető.