SIKK A PANNON EGYETEMEN

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium keretében a Pannon Egyetemen alakult meg a SIKK, azaz a Startup Inkubációs Kompetencia Központ, amelynek fő célja, hogy megismertesse a hallgatókat a startupok izgalmas világával, és támogassa őket vállalkozói ötleteik megvalósításában.

A SIKK 2021 őszén indult beszélgetéssorozata, a SIKKedd nagy sikernek örvend a hallgatók körében, hiszen minden alkalommal egy-egy sikeres vállalkozóval ismerkedhetnek meg, aki beavatja őket a vállalkozói lét rejtelmeibe, elmondja, honnan indult, milyen nehézségekkel kellett megküzdenie, és hasznos tanácsokkal látja el őket. 

2022. március 8-án, nőnap alkalmából három innovatív és kreatív vállalkozónővel szervezett kerekasztal beszélgetést a SIKK csapata: Bartalos Enikő, az Enikővel Mentesen pékség, delikát és kisbolt tulajdonosa, mindemellett home staginggel is foglalkozik. Papp Zsanett Odett, a Derce Pékbisztró tulajdonosa, illetve férjével és családjával közösen az Ép-Man Kft. tulajdonosai. Törökné Tenk Dóra, a Zimmezoom Fotóstúdió tulajdonosa, számos karitatív projekt és gyűjtés lelkes megálmodója és motorja. A hölgyekben ráadásul közös, hogy mindhárman a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának egykori hallgatói. A beszélgetés moderátora Dr. Kővári Edit egyetemi docens volt, aki a Pannon Egyetem Európa Kulturális Fővárosa projekt referense és egyebek mellett a munka-magánélet egyensúlyát és az érzelmi intelligenciát kutatja. 

Az inspiráló kerekasztal-beszélgetésen megismertük mindhárom beszélgetőpartner vállalkozóvá válásának történetét, annak kihívásaival, nehézségeivel és buktatóival. Beszélgettünk azokról a fontos tulajdonságokról, melyek nélkül nem lehet sikeres egy vállalkozás; ilyen például a belső motiváció, a tanulás, a folyamatos fejlődés iránti vágy, a tudatosság. Mivel valamennyi beszélgetőpartner egyben családanya is, ezért szóba került az időbeosztás és a családi háttér fontossága is. Zsanett a vállalkozás sikerességének titkaként az erős belső motivációt és a közösségépítés fontosságát emelte ki, Enikő a magas minőséget és a megbízhatóságot, Dóra pedig a folyamatos fejlődés és a támogató családi-baráti közeg fontosságával egészítette ki a listát.

A hölgyek egyetértettek abban, hogy minden vállalkozás esetén fontos a kellő tudatosság és megfelelő tervezés, ugyanakkor a kudarcok és a negatív történések is hozzájárulnak ahhoz, hogy egy vállalkozás még inkább megerősödjön.